Hiljuti kirjutas Advokaadibüroo ALTERNA vandeadvokaat ja partner Annika Vait RMP portaalis Riigikohtu seisukohast töölepingu sõlmituks lugemise kohta olukorras, kus töötaja asub tööle, kuid töölepingut ei ole kirjalikult vormistatud.

Annika selgitab artiklis, et kuigi töölepingu seaduse kohaselt tuleb tööleping sõlmida kirjalikult, lubab seadus samas lugeda töölepingu sõlmituks ka töötaja tööle asumisega, kuigi töölepingut kirjalikult vormistatud ei ole.

Annika juhib tähelepanu hiljutisele Riigikohtu lahendile, milles on selgitatud, et selleks, et töölepingu saaks lugeda sõlmituks töötaja tööle asumisega, ei piisa siiski ainult töötaja tööle ilmumisest, vaid tööandja ei tohi ka töötaja tööle asumisele vastu vaielda. Sisuliselt tähendab eeltoodu, et ainuüksi töötaja tööle ilmumisega ei saa siiski lugeda töölepingut sõlmituks, vaid tööandja peab ikka töötaja tööle asumisega ka nõustuma.

Täismahus postitust saab lugeda siit: http://www.rmp.ee/toooigus/tls/riigikohtu-selgitused-toolepingu-kirjalikult-vormistamise-noude-kohta-2018-05-14

Postitustega seotud küsimustega saab pöörduda Annika poole kontaktidel annika@alternalaw.ee või helistades numbril 680 6850.

Advokaadibüroo ALTERNA

www.alternalaw.ee