• Kohtulike ja kohtuväliste vaidluste lahendamine
  • Andmekaitse
  • Võla- ja lepinguõigus

Kristena professionaalne karjäär:

2021 - k.aAdvokaadibüroo ALTERNA, advokaat

2017 - 2021Advokaadibüroo ALTERNA, jurist

2019Tartu Ülikool, õigusteaduskond, magistrikraad 

2017 - 2018Dream Foundation SA, inglise keele eksamite läbiviija

2016 - 2017European Law Students’ Association (ELSA) Estonia, juhatuse liige ja asepresident välispraktika koordineerimise alal

2015 - 2016European Law Students’ Association (ELSA) Estonia Tartu, direktor seminaride ja konverentside alal

2015Eesti Inimõiguste Keskus, praktikant

2014 - 2015Tallinna Õigusabi OÜ, juristi assistent

Spetsialiseerumine ja kogemused:

Kristena Paalmäe on Advokaadibüroo ALTERNA advokaat, kes on spetsialiseerunud tsiviilõiguslike vaidluste lahendamisele ja andmekaitsele.

Vaidluste lahendamisel on Kristena puutunud kokku erinevate õigusvaldkondadega, sh võlaõiguse, äriõiguse, lepinguõiguse kui ka ehitusõigusega, samuti korteriühistute vaidlustega.

Andmekaitse valdkonnas on Kristenal kogemusi ettevõtetele kogu vajaliku andmekaitse dokumentatsiooni väljatöötamisel. Lisaks on ta tegelenud küpsiste kasutamise küsimustega ja nõustanud seoses jälgimisseadmete kasutamisega nii avalikus kohas kui ka töökohal.

Tema põhjalikud teadmised ja huvi andmekaitse vastu pärineb eeskätt 2019. aastal Tartu Ülikoolis kaitstud magistritööst andmete ülekandmise õigusest GDPR-s, mis pälvis ka Justiitsministeeriumi teadustööde konkursil III koha.

Enne advokaadiks saamist on Kristena üle kolme aasta tegutsenud Advokaadibüroos ALTERNA juristina. Enne juristina tööle asumist on ta omandanud kasuliku rahvusvahelise koostöö ja projektide juhtimise kogemuse juuratudengite organisatsioonis ELSA (European Law Students’ Association).

Ülevaade Kristena viimase aja koolitustegevusest ja avaldatud artiklitest: