Advokaadibüroo ALTERNA vandeadvokaat ja partner Annika Vait kirjutab õigusblogipostituses Sotsiaalministeeriumi algatatud muudatustest tööõiguse valdkonnas.

Sotsiaalministeerium saatis suvel kooskõlastamisringile väljatöötamiskavatsuse muuta tööaja ja tähtajaliste töölepingute sõlmimise regulatsioone ning töötervishoiu ja tööohutuse norme.

Planeeritavate muudatuste hulgast leiab näiteks võimaluse töötada miinimum-maksimum töötundide alusel või võimaluse töötamaks iseseisva otsustuspädevusega töötajana, kellele ei kehtiks tavapärased töö- ja puhkeaja normid. Leebemaks plaanitakse muuta ka tähtajaliste töölepingute sõlmimise võimalusi. Ka tööohutuse valdkonnas on muudatusi planeeritud. Oodatav jõustumine toimuks aastal 2020.

Tutvu täismahus blogipostitusega lähemalt meie hea koostööpartneri Addenda koduleheküljel: https://www.addenda.ee/vandeadvokaat-annika-vait-toosuhted-paindlikumaks

Postitusega seotud küsimustega saab pöörduda Annika poole kontaktidel annika@alternalaw.ee või helistades numbril 680 6850.

Head lugemist!

Advokaadibüroo ALTERNA

www.alternalaw.ee