Advokaadibüroo ALTERNA partner ja vandeadvokaat Annika Vait selgitas oma hiljutises õigusblogipostituses, kellel on koondamise korral tööle jäämise eelisõigus.

TLS § 89 lg 1 kohase koondamise korral tuleb tööandjal meeles pidada spetsiifilist koondamise puhul kehtivat tööle jäämise eelisõigust. Seadus näeb ette, et kui tööleping öeldakse üles koondamise tõttu, on tööle jäämise eelisõigus töötajate esindajal ja töötajal, kes kasvatab alla kolmeaastast last.

Samas kehtib sellest reeglist ka üks erand: tööle jäämise eelisõigus ei kehti, kui tööandja tegevus lõpetatakse, kui kuulutatakse välja tööandja pankrot või kui lõpetatakse tööandja pankrotimenetlus raugemise tõttu (TLS § 89 lg 5).

Tööandjal tuleb koondamise korral arvestada lisaks tööle jäämise eelisõigusele ka TLS § 89 lg-s 4 viidatud võrdse kohtlemise põhimõttega.

Tutvu täismahus blogipostitusega lähemalt meie hea koostööpartneri Addenda koduleheküljel: https://www.addenda.ee/vandeadvokaat-annika-vait-kellel-on-koondamise-korral-toole-jaamise-eelisoigus

 

Postitusega seotud küsimustega saab pöörduda Annika poole kontaktidel annika@alternalaw.ee või helistades numbril 680 6850.

 

Head lugemist!

Advokaadibüroo ALTERNA

www.alternalaw.ee