Advokaadibüroo ALTERNA vandeadvokaat Annika Vait ning jurist Kristena Paalmäe kirjutavad viimases õigusblogi postituses kaugtöötaja töötervishoiu ja –ohutuse juhisest.

Tänapäevases muutuvas töömaailmas kasutatakse üha enam võimalust kokku leppida töö tegemises kaugtööna. Selliseid kokkulepped saab sõlmida tulenevalt töölepingu seaduse § 6 lõikest 4.

Kaugtöö puhul täidab töötaja tööülesandeid väljaspool tööandja territooriumi, näiteks enda elukohas.  Seejuures on oluline teadvustada, et kuigi tööd tehakse väljaspool tööandja tööruume, tuleb töötervishoiu ja tööohutuse nõudeid täita ka kaugtöö puhul.

2019. aasta juulis andis Sotsiaalministeerium välja juhise kaugtöötaja töötervishoiu ja –ohutuse kohta. Juhisest leiab soovitusi kaugtöö kokkuleppe sõlmimise kohta, selgitusi töötervishoiu ja –ohutuse nõuete kohta, kaugtöö töökohtade riskianalüüsi koostamise kohta, kaugtöötaja tervisekontrolli kohta jpm.

Tutvu täismahus blogipostitusega lähemalt meie hea koostööpartneri Addenda koduleheküljel: https://www.addenda.ee/kaugtootaja-tootervishoiu-ja-ohutuse-juhend

Kaugtöötaja töötervishoiu ja –ohutuse juhend on kättesaadav siit: https://www.tooelu.ee/UserFiles/Sisulehtede-failid/Teemad/Paindlikud%20t%C3%B6%C3%B6v%C3%B5imalused/Kaugtootaja%20tootervishoiu%20ja%20-ohutuse%20juhis.pdf

Postitusega seotud küsimustega saab pöörduda Annika või Kristena poole kontaktidel annika@alternalaw.ee või kristena@alternalaw.ee või helistades numbril +372 680 6850.

Head lugemist!

Advokaadibüroo ALTERNA

www.alternalaw.ee