Perioodi 1.01.2021 – 30.04.2021 kehtib haiguspäevade hüvitamisel reegel, et töötaja omavastutus on esimene haiguspäev, tööandja maksab hüvitist teisest viienda päevani ning haigekassa maksab hüvitist alates kuuendast päevast. Seega saab töötaja hüvitist juba alates teises haiguspäevast. Seeläbi loodetakse vähendada inimeste haigena tööl käimist ja töötajate omavastutust, piiramaks seeläbi COVID-19 haiguse levikut.

Selline ajutine kord kehtib alates 1.01.2021 alanud esmastele haiguslehtedele ning seda kohaldatakse vabastustele, mis on alanud enne 1.05.2021. Hoolduslehtede hüvitamise kord ei muutu.

Terviseameti kinnitusel on õigus haigushüvitisele ka COVID-19 haige lähikontaktsel eneseisolatsioonis viibitud päevade eest.

Oluline on arvestada, et selline kord on vaid ajutine. Alates 1.05.2021 hakkab jälle kehtima seni kehtinud regulatsioon.

Kordame siinkohal ka üle terviseameti üleskutse vältimaks kontakte, hoidmaks distantsi ja kandmaks maski. Lisainfot COVID-19 kohta leiab terviseameti veebilehelt, vaktsineerimisega seotud teabe lehelt www.vaktsineeri.ee.

 

Advokaadibüroo ALTERNA vandeadvokaat/partner Annika Vait

www.alternalaw.ee