Sellekuises Addenda õigusblogipostituses kirjutab ALTERNA vandeadvokaat ja partner Siret Siilbek sellest, kus jookseb piir tellija visuaalsete maitse-eelistuste ning töövõtja nende järgimise kohustuse vahel. Hiljuti avaldas ühes sellises vaidluses oma arvamust Riigikohus (Riigikohtu 04. aprilli 2018. a lahend nr 2-16-8246).

Blogipostituses kirjeldab Siret kõnealust kaasust, kus Riigikohus andis vastuse küsimusele, kas töövõtja võib paigaldada oma otsuse alusel tehnilisest kirjeldusest erinevad aknad, kui ta leiab, et kokkulepitud mõõtudega aknaid paigaldada ei saa. See on hea näide sellest, kuidas tellijal ja töövõtjal võivad olla erinevad nägemused sellest, milliste tööde teostamist tellija vajab.

Riigikohus leidis, et juhul kui lepingutingimused sisaldavad sõnaselget materjali/töö omadust, ei ole võimalik töövõtjal sellest ilma tellija nõusolekuta kõrvale kalduda isegi siis, kui peab seda ise ehitustehniliselt vajalikuks või mõistlikuks. 

Täismahus blogipostitust saab lugeda meie hea koostööpartneri Addenda kodulehelt siit: https://www.addenda.ee/vandeadvokaat-siret-siilbek-tehnilise-kirjelduse-jargimine

Postitustega seotud küsimustega saab pöörduda Sireti poole kontaktidel siret@alternalaw.ee või helistades numbril 680 6850.

 

Advokaadibüroo ALTERNA

www.alternalaw.ee