Advokaadibüroo ALERNA vandeadvokaat Annika Vait selgitab oma blogipostituses lähemalt tööandjate õigust töölepingu lõpetamiseks katseajal.

Annika sõnul tuleneb tööandjale õigus töölepingu lõpetamiseks katseajal töölepingu seaduse (TLS)    § 86 lõikest 1. TLS § 6 lg 1 kohaselt on katseaja eesmärgiks hinnata, kas töötaja tervis, teadmised, oskused, võimed ja isikuomadused vastavad tasemele, mida nõutakse töö tegemisel. TLS § 86 lõike 4 kohaselt ei või tööandja töölepingut üles öelda põhjusel, mis on vastuolus katseaja eesmärgiga. Seega saab TLS § 86 lõike 1 alusel siis töölepingu katseajal lõpetada, kui töötaja ei sobi kokkulepitud tööd tegema.

Annika selgitab, et lähtuvalt Riigikohtu praktikast ei saa katseajal olev töötaja tingimusteta eeldada oma õigust jätkata töötamist alalisel töökohal, vaid see võimalus tagatakse talle katseaja positiivse tulemuse korral (st juhul kui töötaja tervis, teadmised, oskused, võimed ja isikuomadused vastavad töö tegemiseks nõutavale tasemele).

Täismahus blogipostitust saad lugeda siit: https://www.addenda.ee/vandeadvokaat-annika-vait-toolepingu-lopetamine-katseajal

Postitustega seotud küsimustega saab pöörduda Annika poole kontaktidel annika@alternalaw.ee

või helistades numbril 680 6850.

Advokaadibüroo ALTERNA
www.alternalaw.ee