Äripäev küsis ALTERNA vandeadvokaat ja partner Annika Vait arvamust äriseadustiku muudatustele, millega planeeritakse muuta osaühingute toimimist ja investeeringute kaasamise võimalusi paindlikumaks.

http://www.alternalaw.ee/uploads/images/250px-%C3%84rip%C3%A4ev_logo_svg.png

Annika avaldas Äripäevale, et tema hinnangul on konkreetsetest muudatustest eelkõige abi Eestis populaarsetele nn start-up-ühingutele välismaiste investeeringute kaasamisel.

Arvestades osaühingute osakaalu Eesti äriühingute hulgas, peaksid need muudatused suurendama ka Eesti üldist nn ärialast usaldusväärsust. Annika selgitas, et rahvusvahelises investeerimise äripraktikas on välja kujunenud teatud eeldused, mille täitmine on osades aspektides Eestis kehtiva osaühingute regulatsiooni pinnalt keeruline. See nõuab rohkem aega ja raha ning tekitab investorites ebakindlust.

Annika juhtis tähelepanu, et konkreetse seadusemuudatuste puhul on tegu kitsa probleemi kiirvormilise lahendusega. Tundub, et muudatustega soovitakse leevendada iduettevõtjate raskusi välisinvestorite kaasamisel ning selles osas on muudatustest kindlasti ka abi. Samas on oluline, et justiitsministeerium jätkaks samaaegselt ka äriõiguse moderniseerimise ettevalmistamisega. Kehtiv äriseadustik on vastu võetud 1995, aja jooksul on seal hulk muudatusi tehtud. Praeguseks on see mitmes aspektis ajale jalgu jäänud ning suure muudatuste mahu tõttu ka ettevõtjale raskesti jälgitavaks muutunud.

 

Täispikkuses artiklit saab lugeda siit

Teemaga seotud küsimustega saab pöörduda Annika poole e-posti teel annika@alternalaw.ee või helistades +372 680 6850.

 

Advokaadibüroo ALTERNA

www.alternalaw.ee