Riik on saatnud kooskõlastamisele äriregistri seaduse muutmise väljatöötamiskavatsuse (VTK), mille eesmärgiks on vähendada probleemsete äriühingute asutamist, juhtimist ja omamist. Lisaks ka leidmaks mõjuvahendit, et majandusaasta aruanded esitataks registrile õigeaegselt.

Selleks kaalutakse ühe lahendusena majandustegevuse keelu laiendamist. Teise alternatiivina kaalutakse ühingute asutamisele täiendavate piirangute kehtestamist. Viimase kohaselt saaksid registriosakonna kohtunikuabid kaalutusõiguse, otsustamaks, kas lubada ühing asutada ja osanikuks saada, või mitte.

Advokatuuri äriõiguse komisjoni liikmeks olev advokaadibüroo ALTERNA vandeadvokaat ja partner Annika Vait kirjutab Advokatuuri blogipostituses, et äriõiguse komisjon sellist uute piirangute seadmist ei toeta, olles VTK-s väljapakutud vahendite osas kahtleval seisukohal. Küll aga pakub komisjon omaltpoolt erinevaid meetmeid olukorra parandamiseks. Komisjoni arvates on oluline, et kuivõrd kergekäeline uute piirangute kehtestamine halvendaks Eesti ettevõtluskeskkonda, võiks uute piirangute kehtestamist alles siis, kui olemasolevate vahendite ja võimaluste tõhusam rakendus soovitud tulemust ei too.

Täpsemalt saab Annika koostatud ülevaadet lugeda Advokatuuri kodulehelt: https://advokatuur.ee/et/paevakajalist/uudised/arioiguse-komisjon-soovitab-ariuhingute-asutamisele-uute-piirangute-seadmisel-ettevaatust

Advokaadibüroo ALTERNA

www.alternalaw.ee