Advokaadibüroo ALTERNA partner ja vandeadvokaat Annika Vait kirjutab oma viimases õigusblogipostituses Andmekaitse Inspektsiooni isikuandmete töötleja üldjuhendi uuenemisest.

Annika kirjutab, et kui valdav osa Andmekaitse Inspektsiooni kodulehel olevatest juhenditest on Euroopa Liidu isikuandmete kaitse üldmäärusega nr 2016/679 seoses veel uuendamisel, siis üldistes isikuandmete töötlemise küsimustes võib abi leida 19. märtsi 2019 seisuga uuendatud Andmekaitse Inspektsiooni isikuandmete töötleja üldjuhendist. 

Tegemist on üldise isikuandmete töötlemise juhendiga, mis on suunatud kõigile isikuandmete töötlejatele, sealhulgas nii ettevõtjatele kui ka ametiasutustele. Sellest peaks abi saama näiteks isikuandmete töötlemisega seotud mõistete mõistmisel kui ka saamaks üldist ülevaadet isikuandmete töötleja kõige peamistest kohustustest.

Tutvu täismahus blogipostitusega lähemalt meie hea koostööpartneri Addenda koduleheküljel: https://www.addenda.ee/vandeadvokaat-annika-vait-Andmekaitse-Inspektsioon-uuendas-isikuandmete-töötleja-juhendit

Postitusega seotud küsimustega saab pöörduda Annika poole kontaktidel annika@alternalaw.ee või helistades numbril 680 6850.

 

Head lugemist!

Advokaadibüroo ALTERNA

www.alternalaw.ee