15-16 juuni 2022 toimus Jordaanias ÜRO Arenguprogrammi poolt korraldatud konverents „Preventing and Combating Corruption through Technology“. Nagu nimigi ütleb, olid arutelu all tehnoloogiad, mis aitaksid vältida korruptsiooni ja sellega võidelda.  Konverents toimus Jordaanias Ammanis hübriidkonverentsina. Konverentsi sihtgrupiks olid eelkõige Lähis-Ida ametnikud ja poliitikud, kellele võiks erinevate tehnoloogiliste lahenduste arendamisest kasu tõusta.

Konverentsil raames esines ka meie Advokaadibüroo ALTERNA partner ja vandeadvokaat Siret Siilbek. Siret tutvustas Eesti riigihangete registrit ja selle kasutamist eelkõige hankija vaates ning tutvustas töötoas seda, kuidas aitab Eesti riigihangete register korruptsiooni vastu võidelda ning avatust ja läbipaistvust edendada.

Ürituse eesmärgiks on tõsta osalejate teadlikkust uusimatest tehnoloogiatest, mis aitavad ennetada korruptsiooni tekkimist, lisaks anda võimalus osaleda erinevate riikide lugude kuulamises ning praktilistes aruteludes. Siret arutas kaasaegsete tehniliste lahenduste kasutamist koos Hispaania, Lõuna-Korea, Tuneesia ja Jordaania praktikutega.

Usume, et sellistest üritustest saavad osalejad kindlasti uusi ideid, kuidas aidata kaasa korruptsiooni vähendamisele oma riigis.

Advokaadibüroo ALTERNA

www.alternalaw.ee